Ceny ropy vzrástli v pondelok kvôli obavám o ponuku, ale saudský akciový trh vzrástol po prudkých poklesoch v nedeľu.
Cena akcií spoločnosti Softbank klesla v Tokiu o 7%, pretože rozpory pána Khashoggiho sa rozšírili. Fond videnia z japonského konglomerátu vo výške 100 miliárd dolárov (približne 76 miliárd) je takmer polovica financovaný zo strany Saudskej Arábie.

hlediště

Kritika vlády, pán Khashoggi zmizol 2. októbra po návšteve saudského konzulátu v Istanbule. Úrady sa domnievajú, že bol zabitý v budove zo strany saudských agentov, ktoré Rijád prepustil ako "klamstvá".
Pán Dimon sa stal posledným z mnohých vedúcich predstaviteľov firiem a firiem, ktorí zrušili plány na účasť na investičnej konferencii v Rijáde po zmiznutí novinára.
"Môžeme potvrdiť … že Jamie nebude navštevovať saudskú udalosť," povedal hovorca JP Morgan BBC. "Nebudeme ďalej komentovať."

Ďalším predstaviteľom vrátane predsedu spoločnosti Ford Bill Ford a výkonného riaditeľa Uberu Dary Khosrowshahiovej patrí medzi tých, ktorí sa nezúčastnia konferencie, ktorá sa bude konať od 23. do 25. októbra.
Stránka s potvrdenými reproduktormi bola odstránená z webovej stránky udalosti. Británia a USA tiež zvažujú bojkotovanie konferencie, čo sa BBC naučil. Iní, ktorí sa oddelili, zahŕňajú Sir Richard Branson, ktorý zastavil rozhovory o investíciách vo výške 1 mld.

xiamen

Pán Khashoggi bol kedysi poradcom kráľovskej rodiny v Saudsku, ale prudko upustil zo strany saudskej vlády a vstúpil do vyhnanstva.
Americký prezident Donald Trump povedal, že USA budú na Saudskú Arábiu spôsobovať "prísny trest", ak bude zodpovedný za jeho smrť.
V nedeľu však Saudská Arábia povedala, že odmieta politické a ekonomické "hrozby" nad chýbajúcim novinárom a reagovala na akúkoľvek represívnu akciu "s väčším".
Spojené kráľovstvo, Nemecko a Francúzsko požiadali o dôveryhodné vyšetrovanie zmiznutia.