Vyrábajte vlastné výrobky
Áno, vyrobiť niečo si vyžaduje  počiatočné náklady, ale tieto výrobky môžu byť predávané za väčšiu hodnotu ako sú ich skutočné náklady. Čo sa rozhodnete urobiť, je len na vás, ale existuje niekoľko miest, kde môžete predávať svoje ručne vyrobené možnosti online:

dluhy

  • Etsy  je jedným z najväčších online trhov pre takmer čokoľvek domáce, od šperkov až po drevené hračky pre deti.
  • Bonanza  je ďalším rastúcim trhom, ktorý funguje podobne ako Etsy.
  • eBay  je jedným z najväčších online e-commerce trhov na svete, a jeho zjednodušené možnosti obchodov, jednoduché pokladne prostredníctvom Paypal a prispôsobiteľné možnosti je skvelou voľbou pre predaj tovaru.

Mnohí majitelia podnikov predávajú svoje produkty na viacerých platformách, aby získali čo najviac možných expozícií. Je však dôležité, aby sa váš inventár udržiaval aktualizovaný na všetkých stránkach, na ktorých máte obchod.

Predávajte svoje služby
Jedným zo spôsobov, ako začať podnikať s malým až žiadnym štartovacím kapitálom, je predať svoje služby namiesto fyzického produktu. K dispozícii je obrovská škála služieb, ktoré môžete ponúknuť v závislosti od vášho zázemia a záujmov.
Niektoré z nich budú vyžadovať pokročilé vedomosti, napríklad účtovníctvo, zatiaľ čo iné vyžadujú viac ako len pracovné vedomosti o tom, ako sa to robí (napríklad stráženie detí, kosenie trávnikov alebo osobná asistencia).

eshop

Predávajte za minimálne náklady
Ak nechcete nič vyrábať (alebo sa nepovažujete za kreatívnu osobu), mnohí majitelia podnikov sa rozrástli na veľké podniky len predajom výrobkov. To možno vykonať rôznymi spôsobmi alebo kanálmi.
Skúste čoraz populárnejšiu metódu dropshipping. Vytvorte internetový obchod a partnerstvo s firmami, ktoré pre vás uskutočnia všetky dodávky.
Ak viete, kde hľadať, môžete nájsť položky v obchodoch so starožitnosťami či blších trhoch a predávať on-line alebo vo vašej miestnej komunite za viac, než ste si ich kúpili. Jedným z mimoriadne úspešných príkladov je Sophia Amoruso, zakladateľka Nasty Gal. Amoruso začala kupovať a predávať vintage a unikátne módne kúsky na eBay a jej spoločnosť sa v roku 2011 rozrástla na čistý príjem vo výške 24 miliónov dolárov s viac ako 200 zamestnancami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup