Pri téme elektronika sa jednoznačne musíme pozastaviť nad novými televízormi s prívlastkom QLED. Tie síce majú dostatočne vysokú predajnú cenu, ale ak sa pozrieme na ich vlastnosti, vlastne sa ani nemáme čomu diviť. Určite ide o jeden z najpozorovateľnejších technologických pokrokov posledných rokov, a preto sa na tému QLED jednoducho musíme pozrieť bližšie, a ako ideálny príklad si v článku rozoberieme 75 palcovú SMART televíziu SAMSUNG QLED Ultra HD QE75Q8DN z roku 2018.

sledování TV

Televízie QLED sú z pohľadu článkov o moderných technológiách vďačnou témou, nakoľko poskytujú skutočne široké spektrum vlastností, pričom sa bojím, že všetky ani nestihnem spomenúť. Pokúsim sa tak vybrať tie najzaujímavejšie, ktoré by boli základným faktorom výberu (nielen) pre mňa. Pozrime sa tak spoločne na to, čo nám výrobca Samsung konkrétnym modelom poskytuje.

Zamerajme sa tak na prioritný bod technológie QLED a tým je pestrosť farieb, konkrétne miliarda farieb na jednej obrazovke, čo sa rozhodne preukáže i na celkovom efekte pozeraného videa či fotky. K tomuto bodu musíme spomenúť aj objem a sýtosť farieb, celkovo bohatšiu škálu farebných odtieňov. Divák sa tak stáva takmer priamym účastníkom diania na obrazovke. V porovnaní s OLED by ste zbadali viditeľné rozdiely, čomu napomáha aj kontrast Q Contrast Plus a tým pádom jasnejšie osvetlená obrazovka a jej prispôsobivosť s okolím.

Zadné podsvietenie sa zasa postará o detailnejšie sfarbenie konkrétnych odtieňov.
Z pohľadu rozlíšenia a celkového kontrastu sa musí spomenúť technológia HDR + odkrývajúca i tie najmenšie detaily, ktoré vám pri sledovaní filmu na bežnej obrazovke pravdepodobne uniknú. Každopádne si ich vychutnáte vo viditeľnejšej podobe.UHD, respektíve nástroj Ultra High Definition sa zasa postará o krásne rozlíšenie premierovej kvality. Teda áno, dostupné je aj Ultra HD rozlíšenie v podobe 4K.

hraní

  • Okrem týchto prioritných vlastností takisto nezabudnime, že ide zároveň o Smart TV a tým pádom vravíme aj o operačnom systéme, prístupe k multimédiám a inteligentných funkciách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup