Asi ste už počuli známe, vtipné „príslovie, „zabi bobra, zachrániš strom“. Ten istý princíp platí aj pri našich štvornohých šelmách, mačkách. Samozrejme, že v prenesenom slova zmysle. Ak totiž chováte mačku vo svojom byte, alebo dome, musíte takpovediac „zabiť“ jej loveckú a ničiteľskú túžbu. Ako na to? Pri týchto zvieratách je to v skutku veľmi jednoduché.

kočka
 
Mačky milujú všetko čo sa kotúľa, trbliece, svetielkuje, alebo visí vo vzduchu. Jednoducho všetko, čo sa dá uloviť je pre mačky hotovým zázrakom. Ak im vo vašom príbytku pripravíte dostatok takýchto podnetov, nebudú musieť zábavu hľadať inde. Napríklad na vašej kuchynskej linke, v šatníku, alebo botníku.
 
Výber samotných hračiek, je samozrejme na vás, no aj na vašej mačke.Niektoré ju totiž zaujmú ihneď, iné si ani nevšimne. Ak teda kúpite super myš s pierkami, ale vašu šelmu neohúri, musíte hračku zmeniť. Inak nebude mať žiaden zmysel.
Mnoho majiteľov nechápe, prečo sa po čase ich miláčikovia prestanú s danými predmetmi hrať. Dôležité je totiž to, aby sa hračky neváľali voľne po podlahe. Mačky milujú všetko nové. Ak si teda na nejaké predmet zvyknú, už ich nebude vzrušovať. Preto je dobré hračky stále odkladať a každých pár dní vybrať nejaké nové. Tie staré zas odložte a takto pokračujte dokola. To isté platí aj o rôznych tuneloch, hojdačkách, či škrabadlách. V prípade väčších kúskov stačí, ak ich raz za čas presuniete na iné miesto, alebo na nich umiestnite nový predmet. Môže to byť kus látky, plyšová myš, alebo iná drobnosť.
 
Samotné hračky mačku zabavia na niekoľko minút. Čo potrebuje viac, je vaša pozornosť. Preto sa jej denne, venujte aspoň pol hodiny. Ak ste extrémne vyťažení, riešením je druhá mačka. Dve zvieratá sa spolu totiž vybláznia do sýtosti.

černá kočka
 
Pri týchto zvieratách si musíte pamätať jednu vec. Nuda je jednoznačnou cestou k tomu, aby ste prišli o podstatnú časť kuchynského riadu, oblečenia, alebo iných predmetov vo vašej domácnosti. Pokiaľ mačke neposkytnete dostatok podnetov, nájde si ich sama. No a verte, že to urobí spôsobom, ktorý sa vám nebude absolútne páčiť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup