Ako inak, aj minulý rok pre konzolu Sony Playstation veľmi úspešný. Nové tituly, nové predaje, nová mánia,… obrovské zisky. Rok 2019 by nemal byť výnimkou, no miesto toho, aby sme spievali dookola tú istú pesničku sa radšej pozrime na blízku budúcnosť, ktorá bude revolučná,…
Bude v roku 2019 konečne predstavená nová generácia tejto konzoly? A ak áno, aké by mohli byť jej čerstvé kompatibilné tituly?

konzole

Predsa od vydania a oficiálneho predaja PS4 už ubehlo vyše 5 rokov. Na jednej strane ide o známku, že táto konzola a jej tituly sú naozaj úspešné, stále atraktívne a firme Sony prinášajú stále zisky, teda rozlúčiť by sme sa s ňou ešte určite tak rýchlo nemali, no je pravda, že takmer 6 rokov je už dlhá doba a zrejme by sa patrilo priniesť novú revolúciu, a to už s predstavenou Sony Playstation 5, ktorá však ešte oficiálne čaká na svoje umiestnenie na trh. A myslím si, pričom nie som jediný, že oficiálny predaj rozpúta novú mániu a behom pár dní tak budeme svedkami vysokej predajnosti a následne niekoľko nových hier, remakov alebo zbrusu nových pokračovaní úspešných sérií.

Najskôr sa tak zamerajme na pár istých informácií o konzole PS5, a to konkrétne na podporu rozlíšenia 4k (60 fps) a pochopiteľne silný hardvér, pričom sa odhaduje, že vlastnosti hardvéru by mali byť minimálne na úrovni dnešnej najvýkonnejšej konzoly Xbox One X, ale vôbec nie je vylúčené, že hardvér bude ešte o niečo výkonnejší. Rátať by sme mali aj s kompatibilitou vybavenia pre hranie vo virtuálnej realite, ako aj spätnou kompatibilitou pre hry na PS4.

ovladač

Spätná kompatibilita vám umožní hrať hry, ktoré máte už dnes, ale verím, že ste zvedaví predovšetkým na tie nové, pričom exkluzívnym titulom by mal byť Days Gone (zatiaľ na PS4), ktorý vyjde už koncom apríla. Ide o zombie-postapokalyptickú akciu, na akú už existujú pútavé trailery.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup