Ekonomická stabilita, nárast minimálnej mzdy, najnižšia nezamestnanosť v histórii Slovenska. Naozaj je to tak? Máte pocit, že máte viac peňazí, že si môžete dovoliť drahšie potraviny, luxusnejšie oblečenie a letnú dovolenku v zahraničí? Aj keby to bola svätá pravda, aj keby slovenská ekonomika naozaj tak neskutočne prosperovala, je to  úplne na nič, dokiaľ to nepocítime i my – obyčajní ľudia.
 peniaze zavesené na šnúre.jpg
Tieto riadky sú len mojou osobnou úvahou. To uznávam, no som takmer na dvesto percent presvedčení, že so mnou bude súhlasiť nejeden z vás. Mne je v podstate úplne jedno, čo sa píše v nejakých štatistikách a o čom hovoria nejaké grafy a percentá. Kým nebudem mať pocit, že môžem žiť na úrovni aj bez toho, aby som pracoval do rána do večera a od večera do rána, tak nebudem brať vážne, že naša ekonomika je na tom naozaj tak dobre.prázdna peňaženka.jpg
 
Viete čomu naozaj nerozumiem? Ako je možné, že ľudia veria tomu, že nezamestnanosť tak rapídne klesá. Viete prečo vyzerajú tie grafy, ktoré nám politici ukazujú na svojich tlačovkách, tak pozitívne? Pretože približne pred dvoma rokmi, sa začalo na úradoch práce upratovať. V tej dobe som bol vedený v evidencii aj ja, takže nehovorím veci, ktoré som len od niekoho počul. Mal som možnosť to zažiť naživo. Bol som na maródke. Trvala viac ako tri mesiace, ale keďže nešlo o úplne zanedbateľný zdravotný problém, tak to bolo na mieste. Ak by vás to zaujímalo, prekonal som kliešťovú encefalitídu, ktorá sa radí medzi smrteľné ochorenia, takže chodiť sa hlásiť na úrad práce, naozaj nebola prvá vec, na ktorú som ráno myslel. Jedného dňa mi prišiel list, že budem vyradený, pretože mi bola ukončená maródka a ja som sa neprišiel hlásiť. Ani vy nerozumiete? Niekto z úradu práce zavolal priamo mojej doktorke, postrašil ju kontrolou a tá mi PN ukončila bez môjho vedomia. Takže asi nejako takto vyzerá to, že máme stále menej nezamestnaných. Nie ej to z dôvodu, že si nájdu prácu, ale preto, že vás z úradu práce vykopnú, dovolím si povedať, nezákonnou cestou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup