Najväčší výrobca smartfónov a pamäťových čipov na svete uviedol, že prevádzkový zisk klesol o 56% oproti predchádzajúcemu roku.
 
Výsledky odzrkadľujú širšie spomalenie priemyslu, ktoré bolo vyvážené obchodnou vojnou medzi USA a Čínou.samsung.jpg
 
Firma čelí aj väčšiemu narušeniu obchodu s čipmi v dôsledku obchodnej línie medzi Soulom a Tokiom.
 
Juhokórejská spoločnosť vykázala prevádzkový zisk 6,6 bilióna kórejských wonov (5,6 miliárd dolárov; 4,85 miliardy €) za tri mesiace do júna, čo je 56% pokles zo 14,87 biliónov kórejských wonov, ktoré boli zverejnené v rovnakom období minulého roka. Výsledok bol v súlade s odhadmi tejto spoločnosti.
 
Vo vyhlásení spoločnosť Samsung uviedla, že slabosť a pokles cien na trhu s pamäťovými čipmi pokračujú „aj napriek obmedzenému zotaveniu dopytu“.
 
„Spoločnosť čelí výzvam z neistôt nielen v obchodných oblastiach, ale aj zo zmien v globálnom makroekonomickom prostredí,“ uviedla. Japonsko nedávno uvalilo exportné obrubníky na určité priemyselné materiály, ktoré Soul potrebuje na výrobu polovodičov a obrazoviek.
 
Tento krok vzbudil obavy týkajúce sa rizika, ktoré predstavuje obchodný priestor pre globálne dodávky technológií, a mohol by ovplyvniť budúce zisky elektrotechnického giganta.
 
Spoločnosť tiež uviedla, že sa v treťom štvrťroku zameria na uvedenie nových produktov vrátane prvého skladacieho smartfónu, ktorý sa rozbehol neistým spôsobom.
 
Spoločnosť Samsung musela začiatkom tohto roka oneskoriť uvedenie svojho nového skladacieho smartfónu po správach o nefunkčných obrazovkách.
 
Poruchy zariadenia sa ukázali ako zdroj rozpakov pre spoločnosť, ktorá zaznamenala pokles predaja smartfónov a čelí rastúcej konkurencii zo strany rivalov vrátane čínskej Huawei.mobil.jpg
 
Minulý týždeň spoločnosť Samsung uviedla, že Galaxy Fold bude v predaji v septembri po vylepšených smartfónu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup