Nebudeme si klamať, vlastné bývanie je luxus ktorý si bohužiaľ nemôže dovoliť každý ako tomu bývalo kedysi. No to ale neznamená že niet cesty ako sa osamostatniť. Istotne ste aj vy rozmýšľali o podnájme a ako to už býva nenašiel sa nikto kto by vám oponoval a povedal na rovinu aj to zlé. No nemusíte preto ešte vešať hlavu.Pohľad na mesto.jpg
 
Ste nájomník
 
 
Výhoda: Jediná výhoda ktorá z toho plynie je že sa nemusíte starať o nehnuteľnosť v klasickom slova zmysle. Žiadna hypotéka či pôžička na opravu vás teda trápiť nemusí.
 
Nevýhoda:Nevýhodou takéhoto riešenia je že platíte sen niekoho iného. Ak vám to samozrejme nevadí, kľudne nech sa páči. Komerčné média sú plné príbehov ako je skvelé keď už nebývate u rodičov. Za tie isté peniaze môžete bývať vo vlastnom, len tak mimochodom.  
 
 
Stačí sa zbaliť a ísť
 
Výhoda: Áno, pre túlavé topánky je to istotne skvelé ak sa nemusí starať o nehnuteľnosť.
Nikto vás neobviní že ste mamin synček či ockova dcérka. Ste dospelý a viete sa o seba postarať. 
 
Nevýhoda:No časom zistíte že máte 40 rokov a holú riť. Nie doslova, ale určite budete aj vy chcieť mať rodinu a musíte predsa niekde bývať.Budovy, mesto.jpg
 
Máte holú …
 
Výhoda:  Nuž to že sa nemusíte o nič starať je pre niekoho kto si vie uvariť tak akurát čaj určite výhoda. Ale  to je celé.
 
Nevýhoda:Ako názov napovedá máte holú … a to asi nieje to čo ste si predstavovali. Vaše bývanie nieje vaše bývanie. Ste iba nájomca. V lepšom prípade môžete vymaľovať steny a vymeniť nábytok ktorý ste časom poničili. Ale to by ste museli aj tak keďže to určite máte zakotvené v zmluve.
 
Nie je to investícia
 
Výhoda:No máte kde prespať a stojí to menej ako hotel či ubytovňa.
 
Nevýhoda: Ako sa vám páči platiť dane, platiť odvody, platiť diaľničnú známku. No skrátka zaplatiť za čo sa len dá? Samozrejme nechceme vás tu od platenia odrádzať. No niekedy je lepšie sa zamyslieť nad tým čo chcete a čo musíte.
 
Trvalý či prechodný pobyt
 
Výhoda:Môžete sa pochváliť že ste bezdomovec, ale to ste počuť asi nechceli.
 
Nevýhoda:Nájomná zmluva je vec dohody a nič iné. Môže to byť rok, dva , tri či kľudne aj desať. No väčšinou je v zmluve zakotvené že prenájom nieje možné naviazať na prechodný alebo trvalý pobyt.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup