Predstavte si, že celý tento článok o tom, prečo váš pes neprestane štekať čítate „banán banán banán.“ To je to isté, čo je pre psov, ktorí sa snažia komunikovať so svojimi majiteľmi, a preto je dôležité, aby majitelia vždy venovali pozornosť kontextu a tónu, keď ich psi brešú a brešú a brešú.
Štekanie je poháňané celým zoznamom vecí. A kým niektoré psy neštekajú veľmi veľa, niekedy nájdu iné spôsoby, ako ukázať svoje emócie alebo signál, že chcú niečo podobné ako skákanie do vás, udieranie , kradnutie veci, alebo nájde iné spôsoby, ako sa dostať do problémov.

hnědý pes

Chcú niečo
Toto štekanie nastane, keď pes chce určitú pozornosť. Možno je to prechádzka alebo len pohladkanie. Môže to tiež znamenať, že váš pes chce jedlo. Na rozdiel od ostatných druhov štekania, toto má špecifickú a identifikovateľnú kadenciu.
Toto štekanie má tendenciu byť kratšie – jedno zabrechanie alebo niekoľko v rýchlom slede. Medzi tým je viac prestávok a pes sa zvyčajne pozerá na vás alebo na vec, ktorú chcú. Je to oveľa viac kontrolované.

Sú v strehu
Väčšina majiteľov psov to pravdepodobne zažila, že keď zazvoní zvonček tak ich pes jednoducho vybuchne .Alarmujúce štekanie je spojené s niečím, čo upúta pozornosť psa.
Ak chcete, aby sa tento typ štekania zastavil, najdôležitejšou vecou je nekričať na psa. To má tendenciu ho ešte viac zvýšiť.
Namiesto toho premiestnite pozornosť psa čo najrýchlejšie tým, že ho vytiahnete von, alebo mu dáte obľúbenú hračku – niečo, čo môže žuť, bude to fungovať zvlášť dobre, aby to zastavilo štekanie.

puggle

Odporúčame zvážiť tréning vášho psa, aby išiel na miesto ďaleko od dverí, kedykoľvek zazvoní zvon. Môže to byť niečo, čo môžete urobiť sami, alebo budete musieť najať certifikovaného odborníka vo vašom okolí, ktorý vám pomôže. Tak si ho pekne vytrénujte, aby ste nemuseli prísť o váš drahocenný sluch. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup