Voľnejší spôsob života a prispôsobovanie pracovného tempa samému sebe láka mnoho mladých ľudí a k tomu ešte vidina, že sa podnikaním dá zarobiť veľa peňazí, hlavne / rýchlo a bez nejakej veľkej námahy. Táto naivná predstava ich potom zláka natoľko, že bez hlbšieho rozmyslu sa nechajú zlákať na šikmé a pochybné chodníčky. Tento smer podnikania zvádza k rôznym nekalým praktikám a častokrát až na hranu, ktoré potom končia krachom alebo likvidáciou spoločností. Mladí ľudia bez skúseností si to vôbec neuvedomujú, nechajú sa zneužívať vyššie postavenými ľuďmi, ktorí v tom vedia chodiť, dokážu ich zmanipulovať a tým ich aj držia v šachu.

výlet

Mladí, ale naivní…
Mladosť je skvelá! Mladí ľudia ešte nie sú zaťažení problémami každodenného života, okrem nutnosti študovať a učiť sa, si hlavne užívajú život a bavia sa. Každý z nás na ňu určite s radosťou a s úsmevom spomína. No aj toto krásne obdobie raz skončí a potom je dôležité, akou cestou sa človek vyberie. Mladí ľudia sa vôbec neboja riskovať práve preto, že sú neskúsení a to je kameňom úrazu.

Majú pocit, že nič nemôžu stratiť, veď majú pred sebou ešte celý život, ale také jednoduché to nie je. Práve v mladosti sa formujú základy jeho života, zodpovednosti a disciplinovanosti, ktoré sú dôležité pre jeho ďalší osobnostný rast. No ak túto etapu života nezvládne a vybočí z cesty, má v budúcnosti veľkú šancu, že za všetky svoje chyby draho zaplatí, keď ho to už môže aj poriadne bolieť. Všetko sa každému z nám vráti, či už v dobrom alebo zlom a nič nezostane naveky tajomstvom, rieka života to vyplaví…

koleje

Čas je neúprosný, rieka vyplaví na povrch všetky doterajšie chyby a omyly, sú ako balvany ležiace na dne rieky a lodiam, plaviacich sa nad nimi skôr či neskôr prederavia dno. Tak si svoje dávne omyly nesieme so sebou aj my, sú ako kamene, ktoré nás ťažia a zároveň ťahajú ku dnu, no odraziť sa je veľmi náročné, ak nie priam nemožné. Vopred si preto rozmyslite, ktorým smerom rieka vášho života vypláva.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup