Funkciu bezpečnosti na schodiskách, terasách, balkónoch či galériách má na starosti zábradlie, ktoré je zároveň aj výrazným estetickým prvkom. Dopomáha mu k tomu hlavne materiál, ktorý je na jeho zhotovenie použitý. Zábradlia v rodinných domoch, bytoch či obchodných centrách sú vybavené nerezovými zábradliami, pretože spĺňa viaceré požiadavky, ako je životnosť a takmer nijaká údržba.

zabradlie 5

 

Možností, ako nerezové zábradlie tieto súčasti objektu riešiť, je veľa. Klasikou sú stĺpiky, technickejším variantom je sklenená výplň, na ktorú je použité lepené sklo connex. Ide o nekalené a prevažne číre či biele sklo, záleží na celkovom súlade s dizajnom celého objektu alebo priestoru či miestnosti. Estetická stránka však nie je zanedbateľná, a preto mnoho z projektantov stavia práve na nerez. Balkóny či schody s týmto typom zábradlia majú nekonečne veľa výhod, od bezúdržbového materiálu, ktoré nekoroduje až po dlhú životnosť. Tá je v interiéri vyššia vzhľadom na to, že tu nie je vystavené vplyvom počasia, prevažne kyslosti dažďa. Na výrobky, ktoré sú určené do exteriéru, sa preto používajú odolnejšie druhy ocele, no aj tak výrobca odporúča aspoň raz ročne celé zábradlie preleštiť špeciálnym prípravkom, určeným práve na tieto účely.

vonkajšie schody

 

Nerez patrí k tým materiálom, ktoré je možné skombinovať a doladiť v každom type dizajnu a neexistuje štýl, s ktorým by pôsobil rušivo. Povrchová úprava jednotlivých elementov je podľa potreby a na želanie zákazníka, či už má záujem o lesklý alebo matný povrch. Každý z nich sa dá jednoducho a ľahko zakomponovať do už existujúcich alebo práve navrhovaných dizajnov.

 

Ceny balkónového zábradlia sa môžu líšiť vzhľadom na druh použitej ocele, no pozor si treba dať na príliš nízku cenu, pretože tento materiál môže byť nekvalitný, keďže cena za nerez nemôže byť nižšia ako cena hliníka. Pre potenciálnych zákazníkov máme jednu radu: aby ste si boli istí kvalitou výrobkov a zároveň si mohli overiť aj cenu produktu, je dobré nechať si u odborníkov vypracovať kompletnú cenovú ponuku.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup