Najrozšírenejší webový prehliadač, vyhľadávač, alebo web browser  na svete má názov Google chrome. Od jeho vzniku ubehlo už viac ako 10 rokov a za ten čas sa dostal na prvé miesta v obľúbenosti. Prvá verzia vyšla v roku 2008 a už do jedného mesiaca sa stal piatym najobľúbenejším vyhľadávačom na svete. Pred ním boli dnes už menej známe prehliadače Internet Explorer, Opere, Safari a Mozille Firefox.Google Chrome.png
Nezaspal na vavrínoch
Od svojho počiatku Google stále napreduje. Dnes si ho už môžete stiahnuť vo viac ako 45 – tich jazykoch. Aj keď bol primárne vytvorený pre operačný systém Windows dnes si bežne môžete inštalovať tento freeware webový prehliadač aj do systémov Max, Linux, ale aj mobilných zariadení s operačným systémom iPod či Android.
Aplikácie
V najnovšej verzii Chrome nájdete množstvo užitočných aplikácií – dokumenty, YouTube, tabuľky, prezentácie, gmail či Google disk. Ak vám nejaká aplikácia chýba môžete si ju stiahnuť z Web Store.
Novinky a vylepšenia
Veľkou výhodou tohto prehliadača je jeho schopnosť automatickej aktualizácie. Sám a bez vášho pričinenia sa aktualizuje vždy keď sú aktualizácie k dispozícii.
Google Darkje aplikácia, ktorá umožňuje zmeniť vzhľad browseru na tmavší. Vďaka tomu sa obmedzí modré svetlo, ktoré žiari z počítača. Modré svetlo má nepriaznivý vplav na spánok a odpočinok. Potláča pocit únavy, ospalosti a drží nás sviežimi a bdelými aj napriek tomu, že sme hore od skorého rána.Google inkognito.png
Režim inkognitoje zaujímavou súčasťou prehliadača Google Chrome. Ak si ju zapnete a budete surfovať na internete prostredníctvom nej nebudú sa vami navštívené a vyhľadávané stránky ukladať do histórie vyhľadávania. Takže, ak nechcete aby ďalší užívatelia vášho počítača vedeli, čo ste na internete hľadali viete čo máte robiť.
Remote desktopje program, ktorý vám umožní získať tzv. vzdialený prístup do vlastného počítača. Prostredníctvom tohto programu môžete vzdialený prístup do vlastného PC aj inej osobe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup