Už je omnoho častejšie, že ženy navštevujú fitnes centrá. Niekedy to bola čisto mužská záležitosť a ženy sa skôr venovali aerobiku, pilates či iným formám cvičeniam. Do popredia sa dostali aj súťaže v bikiny fitnes a tak sa postupne začal zvyšok záujem o tento druh športu. Dnes keď vojdete do fitnes centra sa už pomer mužov a žien veľmi nelíši. Napriek tomu existuje mnoho žien, ktoré majú z tohto cvičenia strach alebo sa jednoducho hanbia. Aj ja som sa pri svojich začiatkoch mala problém adaptovať a zvyknúť si.

fitnes

V prvom rade sa bojíme, že naberieme veľké svaly a budeme vyzerať ako chlapi. Verte mi to nie je možné a ak by to bolo také ľahké nechodili by muži cvičiť päť krát do týždňa aby mali veľké svaly. Ďalej nevieme ako začať cvičiť a ako správne praktizovať jednotlivé cviky. Preto je veľmi dobré ak si zo začiatku nájdeme niekoho kto sa v cvičení vyzná a je ochotný pomôcť. Ak vám financie nerobia problém, tak si môžete zaplatiť aj trénera. Ten vám najlepšie poradí. Overte si však jeho kvalifikáciu, poprípade by bolo dobré ak by vám ho niekto odporučil.

Správne prevedenie cvikov je úplne základné. Môžete začať cvičiť aj doma podľa videí, no niektoré cviky jednoducho sama nezvládnete. Nie v každom fitnes centre vám totiž má kto poradiť. Ďalej máme problém s tým, že sa hanbíme. Máme pocit, že vo fitnes centre na nás každý pozerá a cítime sa veľmi nepríjemne. O to viac keď si ešte nie sme isté cvikmi, ktoré robíme. Nemali by ste to však brať tak vážne. Každý raz začínal a je prirodzené, že sa ľudia pozerajú. Aj vy sa určite vo fitnes centre na niekoho pozriete.

cviřrní

Fitnes je skvelý šport a určite by ho mala skúsiť každá žena. Cvičenie vám krásne vytvaruje celú postavu. Cvičiť by ste mali tri až štyri krát do týždňa aby sa dostavil želaný výsledok. Určite precvičujte celé telo a nie len zadok a nohy ako to robia niektoré ženy. Je to veľmi dôležité precvičiť všetky svaly a časti tela.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup