Blíži sa koniec roka a ako už tradične, spoločnosť YouTube zverejnila krátku rekapituláciu všetkého, čo bolo za tých 365 dní populárne na internete. Rewind 2019 bol tento krát zvláštne špecifický. Celé video bolo založené na počte „Páči sa mi to“ či zhliadnutí. V podstate to boli top zoznamy v rôznych kategóriách. Niektorí to prirovnali k obsahu známeho kanálu WatchMojo, ktorý robí presne tieto typy kompilácii.trendy vo svete.jpg
Na rozdiel od tých predošlých teda išlo o úplnú zmenu formátu, pričom väčšina sa nevie rozhodnúť či je to naproti tomu minulému (ktoré sa mimochodom stalo tým najnenávidenejším videom na stránke) ďalší krok späť, alebo polepšenie – aj keď podľa pomeru palcov hore a dole, to vyzerá skôr na to prvé. No to je však teraz vedľajšie, pretože takto sme aspoň dostali čistú a priehľadnú štatistiku o tom, čo svet za posledný rok sledoval.
Hudba
Na piatej a štvrtej priečke najobľúbenejších piesní sa umiestnili Lil Nas – Old Town Road, ktorá sa dočkala hneď niekoľko verzii a hit mladej speváčky Billie Eilish – Bad Guy. Do prvej trojky sa dostali hneď dve K-pop skupiny: BlackPink – Kill This Love a BTS – Boy With Luv, pričom na prvom mieste skončil zamilovaný párik Camila Cabello a Shawn Mendes s ch dielomSeñorita. Do nižších priečok hitparády s dostal aj Lil Dicky – Earth a Ariana Grande – 7 Rings.ikona Páči sa mi to.jpg
Nezávislí tvorcovia
Tí, ktorý sú hlavnou hnacou silou celej platformy a teda právom sa im dostalo hneď niekoľko segmentov. Hlavným bol asi súpis tých celkovo najsledovanejších, ktorý nebol žiadnym veľkým prekvapením. Tým najsledovanejším youtuberom sa už po niekoľký krát stal „kráľ YouTubu“ PewDiePie. Za ním boli s pomerne veľkým rozstupom Felipe Neto, animátor Pencilmation a hráč videohier Jelly. Prvú 5 uzatvára David Dobrik, ktorý síce momentálne žije v Kanade, no pochádza z Košíc. Spomenuté boli ešte známe mená ako MrBeastLazarBeam.
Najlepší z najlepších
Za zmienku ešte rozhodne stoja títo víťazi. Najviac sledovaná hra – Minecraft. Klip samostatného tvorcu s najviac likami – „Poďme urobiť toto video to najlikovanejšie na YouTube“, autor MrBeast. Najobľúbenejšia tanečná skupina – ChapkisDanceUSA s choreografiou Con Calma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup