Dovolenky Turecko- Alanya happytravel.sk  patria k veľmi obľúbeným. Ak sa aj vy chytáte do tejto dovolenkovej destinácie, dáme vám niekoľko tipov, ako sa po meste čo najjednoduchšie prepravovať.
 
Červený autobus s dvoma cestujúcimi.jpg

Príchod na dovolenku

Ak budete dovolenkovať v Alanyi, s najväčšou pravdepodobnosťou pristanete v neďalekom meste Antalya. Do svojej cieľovej lokality sa môžete dostať viacerými spôsobmi. Pokiaľ letíte s cestovnou kanceláriu, pravdepodobne budete mať zabezpečený aj odvoz z letiska priamo do hotela. Určite sa však medzi vami nájdu aj dobrodruhovia, ktorí sa spoliehajú len sami na seba a nie na cestovné agentúry. V tom prípade sa môžete zviesť autobusom alebo taxíkom, prvá spomínaná voľba je však jednoznačne lacnejšia a aj istejšia. V cudzej krajine nemôžete mať istotu, že nenasadnete ku taxikárovi, ktorý bude chcieť na turistoch zarobiť niečo navyše. 
 

Doprava v meste – autobus verzus taxík

Aj v tomto prípade je najlacnejšou a najbezpečnejšou voľbou autobus. Jedna cesta vás vyjde na približne dve turecké líry. Pri aktuálnom kurze to v prepočte vychádza na necelých štyridsať centov. Za lístky platíte priamo u vodiča a čo je zaujímavé, nedostávate žiaden cestovný lístok.
 
Druhou možnosťou sú taxíky. Za jeden kilometer sa, v tejto krajine, platí približne sedemdesiat až osemdesiat centov. Ak by na vás musel taxikár čakať, tak sa môže cena trošku vyšplhať. V porovnaní s našou krajinou, je však táto suma naozaj smiešna. Za šesťdesiat minút čakania, zaplatíte necelé štyri eurá.
 
Rozsvietený nápis taxi na aute.jpg

Ako doma s vlastným autom

Veľmi populárnym riešením dopravy pre turistov v Alanyi, je prenájom auta. V tomto prípade vám však konkrétnu cenu povedať nevieme. Je to podobné ako u nás. Záleží od konkrétnej požičovne a dopredu dohodnutých podmienkach. Vo všeobecnosti je to však približne 190 lír za deň prenájmu, čo v prepočte značí asi 30 eur.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup