Je vo všeobecnosti známe, že ak hľadáte matrac vhodný pre komfortný a zdravý spánok, je odporučené orientovať sa na tie s pamäťovou penou, prípadne na iné luxusne matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace vyššej kvality s vyhlásenými vlastnosťami a parametrami. V tomto článku sa konkrétnejšie zameriame na tie pamäťové a ich výhody respektíve dôvody, prečo dokážu byť vhodným riešením pri snahe dosiahnuť požadované pohodlie.

žena, spánok

Dokážu byť vhodnou voľbou prakticky pre každého, napríklad tiež pre alergikov ako aj pre tých, čo trpia boľavou chrbticou alebo bolesťou kĺbov a hľadajú dostatočne komfortné riešenie pri spánku.  Takisto dokáže byť oceniteľný v manželskej posteli, respektíve v posteli, na ktorej spia dve osoby vedľa seba, pretože pamäťový typ matraca dokáže tlmiť rušivé pohyby osoby vedľa vás. Samozrejme však v prípade matracov vo všeobecnosti platí, že každému môže vyhovovať niečo úplne iné a tak aj v tejto situácii je vždy lepšie, ak si dotyčný produkt a jeho vlastnosti pred kúpou odskúšate na vlastnom tele. Takéto poznanie dokáže byť funkčnejšie, než prečítať tisíc slov.

oddych, relax

  • Pri výbere sa oplatí orientovať napríklad na faktory, akými sú tvrdosť a rozmery matraca či materiál a kvalita poťahov.

Ako bolo spomenuté, v tomto texte sa charakteristika bude v nemalej miere dotýkať tých pamäťových. Pozrime sa teda v skratke na to, aké výhody so sebou tieto prinášajú.

Predovšetkým je to ich odolnosť voči vyvíjanému tlaku, čím vzniká pre telo požadované pohodlie. Sú dostatočne pružné a zároveň mäkké. Rovnako nemajú tendenciu zostať preležané a poskytujú tiež hygienické vlastnosti, tým že sú vzdušné a regulujú teplo, čo je nevhodné prostredie k rozmnožovaniu baktérií.

To značí ich možnosť dlhodobého využitia pri minimálnom opotrebení.

Pamäťové pena ako už z jej názvu napovedá, si dokáže zapamätať krivky vášho tela ako aj jeho preferovanú polohu a týmto faktorom sa následne dokonale prispôsobiť.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup