Tento ostrov je malý a bol vždy strategicky dôležitý. Jeho história, ako pevnosť pochádza z rímskych čias, ale väčšina opevnení bola postavená v 19. storočí, aby odradila útoky od Francúzov.

vlajka

Nemecká invázia počas 2. svetovej vojny
Keď  tu Nemci dorazili počas druhej svetovej vojny, vyhnali obyvateľstvo a nahradili ho tisíckami otrockých robotníkov. Budovali Hitlerov atlantický múr, sieť bunkrov a strážnych veží, určených na obranu kanálu La Manche. Sedemdesiat rokov po skončení vojny je väčšina z nich stále nedotknutá a sú oficiálne uznané ako súčasť kultúrneho dedičstva ostrova.

St Anne
St Anne je hlavné mesto Alderney a je to naozaj len pár dláždených ulíc. Ostrov začal prosperovať, ako útočisko pre utečencov a pirátov sponzorovaných vládou na začiatku 18. storočia. Rodina Le Mesurierovcov z Guernsey bola za toto mesto zodpovedná. Trvalo to až do konca napoleonských vojen, keď sa skončilo privlastňovanie a potlačovanie pašovania a posledný Le Mesurier daroval tento ostrov anglickej kráľovnej. V meste St Anne je vynikajúce múzeum, ktoré vlastní veľa artefaktov z nemeckej okupácie.

Pobrežná cesta
Pobrežná cesta okolo ostrova je veľmi vhodná na dobrú prechádzku. Ale ak chcete preskúmať opevnenia, je lepšie stráviť na ostrove pár dní. Počnúc prístavom Braye, choďte smerom na západ a nájdete opustené pláže a dostanete sa do Fort Turgis, najväčšej viktoriánskej pevnosti. Väčšina z nich je schátraná, ale niektoré boli obnovené a môžete vidieť, ako pôvodné viktoriánske opevnenia boli upravené Nemcami. Na západnom konci ostrova je pevnosť Clonque, prepojená s pevninou v údolí. V súčasnosti je k dispozícii na prenájom.

maják

Ďalej v blízkosti letiska je neslávne miesto Lager Sylta, jeden z otrockých táborov. Tento bol riadený S.S. a pravdepodobne sa na ňom diali najhoršie zverstvá na ostrove. Pokračujte na južnom pobreží a tam je nádherný výhľad na útesy a zátoky. Neskôr pokračujúc na východ, smerom k majáku, na kopci vľavo je nemecká protilietadlová veža s názvom Odeon, ktorá sa podobá na staré kiná.
Na tomto ostrove je toho ešte veľa obdivovať, takže pokiaľ vás to zaujalo na najbližšej dovolenke ho navštívte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup