Každý chce byť zdravý. Trochu ťažšie už je to, ako na to, že? Všade nájdete mnoho rád, no nie všetky fungujú a niektorú sú vyslovene nevhodné.
Ani mne sa zdravotné problémy nevyhýbali. Raz som mal problémy s kĺbmi, potom ma trápi časté zápaly ďasien a neskôr aj problémy s prostatou. Nemám ešte ani tridsať a už je zo mňa takáto chodiaca diagnóza. Pri každej novej diagnóze som sa zameriaval len na riešenie daného zdravotného problému. V podstate to isté robili aj lekári. Veď takto sa to predsa má robiť. Takto sa to ale len dokola a dokola opakovalo. Vybral som balenie antibiotík na zapálené ďasná a prišli tráviace ťažkosti. Lekár mi predpísal tabletky na žalúdok a zrazu sa objavila bolesť kolena, no lieky na koleno som nemohol užívať s tými na žalúdok. Jedným slovom, katastrofa!Žena vo farebných šatách a klobúku.jpg
Preto som došiel k záveru, že riešenie jednotlivých chorôb asi nie je tou správnou cestou. Ak chcete byť zdraví, musíte byť zdraví. Aby ste to pochopili lepšie. Pokiaľ budete riešiť iba daný zdravotný problém, neznamená to, že riešite jeho príčiny. Tie sa väčšinou nachádzajú v tom, ako žijeme, ako sa stravujeme, ako je na tom naša imunita a tak ďalej.
Nechcem vás nahovárať na to, aby ste neužívali predpísané antibiotiká alebo behalo po uliciach so zlomenou nohou. Na svojom zdraví by ste však mali pracovať neustále a preventívne. Nerobte to len vtedy, keď sa už zdravotné komplikácie objavia. To, akosi, nemá zmysel. Verte, že som mal možnosť si to vyskúšať a viem, že to zmysel naozaj nemá.Chlapec stojí pri stene.jpg
Teraz by ste asi radi počuli nejakú dobrú a zaručenú radu, že? Tú pre vás nanešťastie nemám. Základom je to, aby ste k svojmu zdravou pristupovali zodpovedne. Hýbte sa, nejedzte svinstvá, nepchajte do seba chémiu a začnite dôverovať tomu, že strava dokáže urobiť so vašim zdravotným stavom zázraky. Jednoducho žite tak, aby ste sa cítili dobre a hlavne čo najviac zdravo.