Každá minca má dve strany, v obchodoch a reštauráciách vieme nájsť pestrý výber jedál. Vybrať si môžeme zdravú alternatívu alebo tú menej zdraviu prospešnú. Musíme byť veľmi obozretní s výberom našich jedál a surovín, ktoré nakupujeme. Pokušenie na nás číha na každom rohu. Veľký výber má aj svoje dobré stránky. Jednou z nich je, že ľudia s rôznymi potravinovými obmedzeniami majú možnosť žiť plnohodnotnejší život bez zbytočného obmedzovania sa.mrkva, uhorka, petržlen,.jpg
 
Veľkej obľube sa teší aj vegánska strava alebo životný štýl. Už v takmer každom väčšom meste vieme nájsť aj pár reštaurácií so zameraním na túto stravu. Či už ste sa rozhodli vyskúšať tento životný štýl len na pár dní, obmedziť živočíšne produkty a mäso alebo prechádzate na túto stravu z morálnych a iných dôvodov, v tomto článku si predstavíme pár rád na náhradu mäsa. Nech je váš dôvod akýkoľvek, môže mať pre vás vynechanie mäsa priaznivý účinok. Každý máme iné telo a iné potreby. Možno zvolíte pár krát do mesiaca vymeniť živočíšne bielkoviny za niečo iné alebo ich vynechať počas očisty.
 
Naše telo potrebuje bielkoviny, aby prežilo. Bielkoviny tvoria základnú stavebnú jednotku nášho tela. Aj niektoré druhy zeleniny a strukovín sú bohaté na túto látku. Trh taktiež ponúka množstvo výrobkov, ktoré sú veľmi chutné.
 
Zelenina a strukoviny, ktoré sú bohaté na proteíny:
 

  • sója
  • rôzne druhy fazule
  • cícer
  • rôzne druhy šošovice
  • hrášok
  • brokolica

 
Medzi ďalšie potraviny, ktoré sú bohaté na proteíny sú konopné semienka, quinoa a orechy.
 
Medzi najznámejšie výrobky v tejto kategórii patria:
Tofu a tempeh
Sója a výrobky z nej majú svojich odporcov aj ľudí, ktorí na ňu nedajú dopustiť. Máte veľa možností akú formu si vyberiete, no odporúča sa vyvarovať geneticky modifikovanej verzii.
 
Beyond meat burger
Tento výrobok vyrába americká firma a ho môžu ochutnať aj Slováci. Chutí ako mäso a neobsahuje sóju.zeleninový špíz, mrkva, cuketa.jpg
 
Seitan
Vyrába sa z pšeničnej múky, a preto nie je vhodný pre ľudí alergických na lepok. Môžete si ho pokojne vyrobiť aj doma alebo v obchodoch nájdete aj rôzne variácie.
 
Výrobky Salve
Firma sa zameriava najmä na údeniny. Majú pestrú ponuku a pripravujú sa tekutým dymom.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup