Správcovia, FRP Advisory LLP, už začali hovoriť s potenciálnymi nápadníkmi a chcú počuť od ostatných. Ale bez finančných prostriedkov, ktoré projekt čelí v nasledujúcich týždňoch.
Bloodhound je akýmkoľvek opatrením najsofistikovanejšie vozidlo s rýchlostným stupňom krajiny, ktoré bolo kedy počaté.
Aby mohol byť poháňaný jetovým motorom Rolls-Royce Eurofighter skrutkovaným na raketu, mal by ľahko rozbiť existujúcu svetovú značku rýchlosťou 1 228 km / h. A počítačové simulácie naznačujú, že by malo byť schopné ísť oveľa, oveľa rýchlejšie.

doprava

No hoci sa celý výskum a vývoj realizuje, pričom vozidlo dokonca uskutočňuje niektoré skúšky s nízkymi rýchlosťami, projekt sa jednoducho nemôže teraz presunúť do svojej koncovej fázy, pokiaľ nie je k dispozícii potrebné financovanie.
"Máme právnickú osobu, ktorá sa dostala do administratívy, pretože nemá viac peňazí, ale tam je projekt, ktorý je veľmi živý a na začiatku dosiahnutia svojho cieľa, ktorý je prelomový s poprednými technológiami.
"Avšak, potrebuje sa asi 25 miliónov libier, aby sa dostalo cez líniu, a to teraz vyžaduje investora, či už je to bohatý človek alebo nejaký podnik," povedal pre BBC News.

noční ulice
 
Prečo je Bloodhound vo finančných ťažkostiach?
Je to totiž súkromný podnik. Financuje sa prostredníctvom darcovstva, sponzorstva a partnerstva. Bloodhound vynikal tým, že využil všetky tri, ale v konečnom dôsledku tento model financovania neposkytol dostatok peňazí na plné udržanie takéhoto komplexného podniku.

Posledné dva až tri roky boli mimoriadne ťažké prostredie, v ktorom sa dá zvýšiť finančná podpora. Investičná krajina je zložitá, čiastočne kvôli Brexitovej neistote, ale hlavne preto, že veľa veľkých značiek, ktoré kdysi mohli dať svoje meno na stranu auta na budovanie povedomia, teraz používajú iné marketingové nástroje, napríklad sociálne médiá.

Ako je pripravený pretekať?
Hlavná konštrukcia vozidla je postavená a minulý október Bloodhound uskutočnil preteky v trenčianskom letovisku s rýchlosťou 320 km / h na dráhe na letisku Newquay v Cornwalle. Trať, na ktorej má v úmysle prelomiť rekord rýchlosti pôdy, je tiež pripravená na prevádzkovanie automobilu.