Každá krajina sa snaží robiť, čo najviac pre svoju kultúru, aby ju rozvíjala a podporovala. Preto veľa väčších miest ponúka mnoho kultúrnych atrakcií pre obyvateľov mesta a pre turistov. Pre každú krajinu je jej kultúra typická a výnimočná.  Kultúra zahŕňa zvyky a tradície, ktoré sú v danej kultúre dodržiavané. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať o najzaujímavejších zvykoch a tradíciách z rôznych krajín.

taliansko

1.       Beh býkov
Táto tradícia je udržiavaná v Španielsku. Ide o veľmi nebezpečnú tradíciu pri ktorej je každý rok zranených mnoho ľudí. Ľudia utekajú ulicami pred skupinou šiestich býkov. Beh trvá asi 4 minúty a dĺžka trasy je 850 metrov.

2.       Írske tance
Írske tance sú známe po celom svete. Sú to spoločenské tance, ktoré sú tancované v špeciálnych írskych krojoch, ktoré sú typické  len pre Írsko. Tento typ tancov sa odlišuje od iných tancov hlavne v tom, že tanečník vyzerá akoby „prehltol pravítko“ , pretože tancuje úplne vystretý a horná časť tela sa takmer vôbec nehýbe.

indie

3.       Hádzanie škorice
Tento zvyk je udržiavaný v Dánsku, kedy zadaní ľudia hádžu škoricu po nezadaných.  Ak človek v Dánsku nadobudne 25 rokov a nie je zadaný, môže čakať, že ho jeho priatelia a známy  posypú škoricou. Ak však je človek v Dánsku slobodný aj v štyridsiatich rokoch, čaká ho posypanie korením.

4.       Festival vody
Tento festival je udržiavaný v Thajsku. Ľudia bežia alebo jazdia ulicami Thajska s vedrami vody alebo s veľkými pištoľami na vodu a oblievajú sa.  Počas tohto festivalu môžete zažiť kopec zábavy a vyskúšať niečo čo sa len tak nevidí.

5.       Prenášanie žien
Znie to bizarne, ale naozaj to existuje. Tento zvyk je vo Fínsku. Ide o to, že muži prenášajú svoje manželky alebo priateľky a súťažia, kto sa ako prvý so svojou ženou na chrbte dostane do cieľa.  

asie

6.       Torta v tvári
Torta v tvári nesmie chýbať na narodeninovej oslave v Mexiku. Každý oslávenec dostane narodeninovú tortu so sviečkami a po sfúknutí sviečok, oslávencovi jeho príbuzní vrazia tortu do tváre.   


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup