Koža je jednen z najvďačnejších prírodných materiálov na vytvorenie malého šikovného každodenného umeleckého diela v podobe peňaženky, aktovky, kabelky, či klobúka. Je to materiál, o ktorý je potrebné sa starať aby nam výrobky dlho slúžili k spokojnosti a vyzerali stále ako nové.
Ako sa správne starať o kožené peňaženky
Kožené doplnky a teda aj dámske kožené peňaženky sú krásnym a elegantným spoločníkom, ktorý Vám bude robiť radosť veľmi dlhú dobu. Je pravdou, že ošetrovanie kože nie je nič náročné, ale rozhodne ju netreba zanedbávať ak chcete aby boli Vaše kožené doplnky stále  reprezentatívne.  Ako sa teda správne postarať o Vašu koženú peňaženku, aby si zachovala svoj pôvodný vzhľad?

purse-4892433_640

Čo koženej peňaženke škodí?
Koža je prírodný materiál a tak stále pracuje aj po tom, ako je spracovaná na konkrétny produkt. Spracovaná koža je pevná, pružná a drží si svoj tvar pokiaľ nie je vystavená nadmernému zaťaženiu. K deformácií môže prísť aj vplyvom nadmernej vlhkosti. Jemný dážď koženú aktovku nijako nepoškodí, ale intenzívny lejak už môže spôsobiť nezvratné škody. Kožu nikdy nesušte na priamom ohni alebo na zdroji s intenzívnym sálavým teplom. Koža môže stvrdnúť aj vtedy, keď je vystavená mrazu. Farbená koža je zasa citlivá na slnko, ktoré môže vytiahnuť farbu a aktovku tak znehodnotiť.

HTB1ZMz2X1H2gK0jSZFEq6AqMpXa0.jpg_q50

Druhy kože
Dámska kožená peňaženka Diverseshop môže byť vyrobená z rôznych druhov kože, napríklad z teľacej alebo hovädzej. Dôležitejšia je ale ich vonkajšia povrchová úprava kože kde rozoznávame niekoľko druhov kože:
Hladká koža
Brúsená koža
Lakovaná koža
Každá povrchová úprava si samozrejme vyžaduje perfektnú odlišnú starostlivosť a preto je dôležité vedieť, akú úpravu má Vaša peňaženka.

Do koženej peňaženky si môžete odložiť vaše mince a papierové peniaze, dokonca sa využíva aj na uskladnenie dokladov alebo bločkov z potravín, či na iné dôležité a potrebné veci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup