Bezpečnostné protipožiarne dvere znižujú pravdepodobnosť vykradnutia a požiaru až o 80%. Pamätáte si na dni, keď ste išli do postele bez toho, aby ste zamkli dvere v byte alebo dome? Tieto dni sú už dávno preč. Stále viac a viac rodín investuje do rôznych zabezpečovacích systémov a bezpečnostných dverí s cieľom chrániť svoj domov, svoju rodinu a majetok pred vlámaním zlodejov, či požiaru. Väčšina zlodejov totiž pri lúpeži využíva na vstup do domu práve vchodové dvere do domu alebo bytu, preto je dôležité na tieto dvere pridať nejaké prvky ochrany. Inštalácia bezpečnostných protipožiarnych dverí je výbornou investíciou vzhľadom k tomu, že sa vyhnete vysokým poplatkom za inštaláciu výstražného systému.

protipoziarne dvere

Práve bezpečnostné dvere na vašej domácnosti môžu zlodeja odradiť a prinútiť ho hľadať si radšej ľahší cieľ. Okrem toho, že sú tieto dvere vynikajúcim nízkonákladovým preventívnym opatrením, poskytujú aj ďalšie výhody pre vašu domácnosť. Bezpečnostné dvere môžeme zaradiť do štyroch základných kategórii, akou sú protipožiarne dvere, dymotesné a protihlukové dvere. Medzi ich výhody zaradzujeme, že nie je možné dostať sa cez ne dnu do bytu alebo rodinného domu. Najzákladnejšou výhodou bezpečnostných dverí je samotná ochrana, ktorú poskytujú. Lupič by musel použiť veľmi sofistikovaný stroj na to, aby mohol otvoriť oceľové zámky bezpečnostných dverí. V skutočnosti je väčšina dverí odolných aj voči vŕtaniu a na ich otvorenie sú potrebné špeciálne zariadenia. Našťastie väčšina zlodejov na seba určite nebude chcieť upozorniť tým, že sa dlhý čas pokúša otvoriť oceľové dvere. Sú ohňovzdorné. Materiál použitý na väčšine bezpečnostných dverí ich robí odolné voči ohňu, pretože sú vyrobené z pozinkovanej ocele.

protipožiarne dvere

Aj keby sa stalo, že tento materiál začne horieť, bude horieť veľmi pomaly. Z toho dôvodu ľudia niekedy umiestňujú bezpečnostné dvere aj vo vnútri domu, aby sa oheň nešíril rýchlo do celého obydlia. Sú energeticky úsporné. Hlavným prínosom bezpečnostných dverí, ktorý ľudia často prehliadajú, je ich schopnosť znížiť ľuďom účty za energiu. Počas horúcich mesiacov ponechávajú v interiéri chlad a naopak v zime táto vrstva ocele izoluje dvere od chladného vetra. Sú pevné a dlhotrvajúce. Oceľove dvere vydržia naozaj všetko a sú odolné voči prasklinám alebo iným nedokonalostiam, ktoré vyplývajú z nesprávneho použitia tlaku alebo z nepriaznivých poveternostných podmienok. Sú vizuálne príťažlivé. Napriek všeobecným názorom, bezpečnostné dvere pridávajú na vzhľade vášho domova. Dnes sa už stretávame so širokou škálou farieb a vzorov, ktoré si môžete vybrať podľa svojich predstáv. Poskytujú luxusný vzhľad exteriéru vášho domova a zároveň zvyšujú hodnotu vašej nehnuteľnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup